Blog

OEE, czyli Overall Equipment Effectiveness lub po polsku Całkowita Efektywność Wyposażenia jest wskaźnikiem określającym efektywność wykorzystania maszyn i urządzeń w zakładzie produkcyjnym. OEE jest wyrażane w procentach, a obliczane jako iloczyn trzech innych wskaźników: Dostępności (ang. Availability), Wykorzystanie (ang. Performance), Jakości (ang. Quality).
Aleksander, CEO
28.05.2019
MVP to już prawie pełnoletni (powstał mniej więcej w 2001 roku), ale nadal bardzo gorący i niezwykle często nadużywany termin. Już samo rozszyfrowanie skrótu sprawia pewne problemy: minimum czy minimal, viable czy valuable, a może nie product tylko project? Ustalmy zatem na samym początku kwestię nazewnictwa: MVP to Minimum Viable Product.
Aleksander, CEO
10.05.2018
Zastanawialiście się kiedyś czym są nierelacyjne bazy danych? I co ważniejsze – w jakich sytuacjach ich użycie jest wskazane, a kiedy je omijać szerokim łukiem? Książka “NoSQL Distilled: A Brief Guide to the Emerging World of Polyglot Persistence” odpowiada na te pytania.
Adam, Developer
13.04.2018
Większość najpopularniejszych serwisów internetowych działa w oparciu o profile użytkownika. Dzięki temu użytkownik czuje że treści, z którymi ma styczność, są najlepiej dostosowane do jego gustu, a jeśli jakąś treść opublikuje to zostanie ona z nim powiązana.
Michał, Admin
10.04.2018
Tak samo jak Ty mam niewiele czasu. Przejdę, więc od razu do rzeczy. W Ruby Logic tworzymy oprogramowanie klasy enterprise ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji dla zakładów produkcyjnych. Chcielibyśmy dzięki Twojej pomocy dotrzeć do większej liczby klientów korporacyjnych i rozpropagować rozwiązania ułatwiające prace.
Aleksander, CEO
14.03.2018
Każdy kto otarł się o produkcję, zwłaszcza seryjną, słyszał o kluczowych wskaźnikach efektywności produkcji: MTTR, MTTF, MTBF, OEE. Niby wszystko jest jasne i oczywiste, ale dobrze jest mieć pod ręką ściągawkę z wytłumaczeniem i algorytmami obliczania.
Aleksander, CEO
20.02.2018
Wszyscy wiemy że dobre narzędzia mogą nam pomóc szybciej osiągnąć cel i być bardziej produktywnym podczas pisania kodu. Dlatego stworzyłem listę 10 wtyczek bez których nie wyobrażam sobie pracy z kodem JavaScript.
Adam, Developer
05.02.2018
Lean Management to podejście do prowadzenia organizacji, która wspiera koncepcję ciągłego doskonalenia. Jest to ciągły wysiłek zmierzający do ulepszenia produktów, usług lub procesów, które z czasem wymagają "stopniowej" poprawy w celu zwiększenia wydajności i jakości.
Aleksander, CEO
31.01.2018
Agile Results to innowacyjny system produktywności opracowany przez J.D. Meier. System opisuje metody zarządzania czasem, energią, utrzymywania motywacji, planowania i śledzenia postępów. Największą zaletą jest sposób organizacji - nie trzeba wprowadzać całego systemu w życie. Można wyciągnąć tylko te elementy, które wydają się przydatne.
Michał, Developer
25.01.2018
Twórcy aplikacji często dużo czasu poświęcają na cykliczny deployment ich najnowszej wersji. Z reguły polega on na pobraniu najnowszej wersji aplikacji, migracji bazy danych, kompilacji styli i skryptów JS oraz restarcie serwera aplikacyjnego. Od ponad 10 lat Capistrano umożliwia im to nie zawsze łatwe zadanie.
Michał, Admin
22.01.2018
Wszystko jest względne: czas rzeczywisty, czas odczuwalny, temperatura, emocje, a także nasz stosunek do danej sytuacji. Nie dość, że każdy inaczej postrzega konkretne zdarzenie posługując się wykształconymi przez lata filtrami percepcyjnymi to na dodatek ta sama osoba widzi tę samą sytuację różnie w różnym czasie. Zwykle jest to przeszkodą: w komunikacji, w osiąganiu porozumienia, w relacjach międzyludzkich. Może jednak da się wykorzystać tę cechę na naszą korzyść?
Aleksander, CEO
19.01.2018
Pragniemy złożyć wszystkim naszym Klientom, Kontrahentom i Współpracownikom najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, a także życzyć sukcesów w realizacji najodważniejszych planów w zbliżającym się 2018 roku.
Aleksander, CEO
21.12.2017
Świat nowych technologii, a szczególnie środowisko startupów obfituje w niezliczoną ilość terminów i skrótów, które niejednokrotnie brzmią bardziej enigmatycznie niż 3-literowe nazwy amerykańskich agencji rządowych. W cyklu artykułów "Startup Slang" postaramy się wyjaśnić większość z nich.
Aleksander, CEO
05.10.2017