Blog

Wszystko jest względne: czas rzeczywisty, czas odczuwalny, temperatura, emocje, a także nasz stosunek do danej sytuacji. Nie dość, że każdy inaczej postrzega konkretne zdarzenie posługując się wykształconymi przez lata filtrami percepcyjnymi to na dodatek ta sama osoba widzi tę samą sytuację różnie w różnym czasie. Zwykle jest to przeszkodą: w komunikacji, w osiąganiu porozumienia, w relacjach międzyludzkich. Może jednak da się wykorzystać tę cechę na naszą korzyść?
Alek Niemczyk
19.01.2018
Pragniemy złożyć wszystkim naszym Klientom, Kontrahentom i Współpracownikom najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, a także życzyć sukcesów w realizacji najodważniejszych planów w zbliżającym się 2018 roku.
Alek Niemczyk
21.12.2017
Świat nowych technologii, a szczególnie środowisko startupów obfituje w niezliczoną ilość terminów i skrótów, które niejednokrotnie brzmią bardziej enigmatycznie niż 3-literowe nazwy amerykańskich agencji rządowych. W cyklu artykułów "Startup Slang" postaramy się wyjaśnić większość z nich.
Alek Niemczyk
05.10.2017
Każdy kto otarł się o produkcję, zwłaszcza seryjną, słyszał o kluczowych wskaźnikach efektywności produkcji: MTTR, MTTF, MTBF, OEE. Niby wszystko jest jasne i oczywiste, ale dobrze jest mieć pod ręką ściągawkę z wytłumaczeniem i algorytmami obliczania.
Alek Niemczyk
06.09.2017